چگونه سیستم ایمنی بدن خود را قوی کنیم ؟

ایمنی سیستم دفاعی بدن

گلبول های سفید شما برای از بین بردن میکروب ها روی آنها متمرکز میشوند.تجربه نشان میدهد سیستم ایمنی بدن شما به مرور در اثر این مبارزه ها قوی تر میشود. اولین باری که بدن شما با نوع خاصی از میکروب ها تماس پیدا میکند ، ممکن است پاسخ ایمنی بدن مدتی طول بکشد و چندین روز برای تهیه و استفاده از تمام قسمتهای ضد میکروبی زمان لازم باشد تا از شر عفونت خود را خلاص کند.

چگونه می توانید سیستم ایمنی خود را بهبود بخشید؟

در کل ، سیستم ایمنی بدن شما در دفاع از شما در برابر میکروارگانیسم های بیماری زا کار قابل توجهی انجام می دهد. اما گاهی اوقات از بین می رود: یک میکروب با موفقیت حمله می کند و شما را بیمار می کند. آیا مداخله در این فرایند و تقویت سیستم ایمنی بدن امکان پذیر است؟ آیا از رژیم غذایی مناسبی پیروی می کنید؟ ویتامین ها یا داروهای گیاهی خاصی مصرف می کنید؟
برخی از اقداماتی که می تواند سیستم ایمنی بدن شما را تقویت کند عبارت است از:

یک رژیم غذایی پر از میوه و سبزیجات ، ورزش منظم ،خواب کافی، رعایت بهداشت فردی،دور بودن از استرس،استفاده از ویتامین ها و مواد معدنی.

سیستم ایمنی و سن

با افزایش سن ، توانایی پاسخ ایمنی بدن ما کاهش می یابد ، که این به نوبه خود به عفونت های بیشتر و سرطان بیشتر کمک می کند. با افزایش امید به زندگی در کشورهای توسعه یافته ، شیوع بیماری های مرتبط با سن بالا کاسته میشود.

تحقیقات صورت گرفته نشان می دهد کمبود مواد و ویتامین هایی مثل روی ، سلنیوم ، آهن ، مس ، اسید فولیک ، و ویتامین های A ، B6 ، C و E – باعث افزایش سیستم ایمنی بدن شده می شود.
اگر گمان می کنید رژیم غذایی شما تمام نیازهای مغذی بدن شما را تأمین نمی کند – به عنوان مثال ، شما سبزیجات را دوست ندارید – مصرف یک مکمل روزانه مولتی ویتامین و مواد معدنی ممکن است مزایای سلامتی دیگری را به همراه داشته باشد ، علاوه بر اینکه بر سیستم ایمنی بدن شما اثر مثبت دارد ،تاثیرات دیگری را نیز بر بدن خواهد داشت.

فهرست